Bourgondisch leven

Coq au vin Klassieker uit Bourgondië

Coq au vin
Klassieker uit Bourgondië

26 jul1 2013, camping Les Premiers Pré in Savigny-Les-Beaune. Daar maakten we dit jaar onze tussenstop op de terugweg naar huis.
Weliswaar hadden we een voorzichtige uitnodiging ontvangen van “Le Doux Morvan” voor een overnachting bij hun woning in Chissey-en-Morvan maar helaas bleek dit niet helemaal op de route en bovendien sloten de vakanties niet mooi op elkaar aan. Overnachtingsplaats en Chisssey lagen uiteindelijk toch maar zo’n 65 km uit elkaar en zijn allebei gelegen in Bourgogne. Een voorwaarde voor de overnachting was overigens dat ik voor het eten zou zorgen. Dat had ik dan weer te ’danken’ aan dit blog. Maar koken is altijd leuk dus dat was geen bezwaar. Al zet het je aan het denken. Eten en Bourgogne. Samen met de prima wijnen komt daar onze uitdrukking ‘een Bourgondisch leven’ vandaan. En dit zal ook wel het gebied zijn waar het leven van God zich in Frankrijk afspeelde. Moeilijk dus om daar als Nederlander een maaltijd klaar te maken die voldoet aan de Bourgondische norm. En het moet ook nog eens een streekgerecht zijn. Tenminste dat vind ik zelf.
Terug naar onze tussenstop. We besloten niet de snelle hap op de camping te nemen maar te gaan naar het door de campingeigenares geadviseerde restaurant op loopafstand van de camping. Zeker gelet op het mooie weer was het inderdaad prima toeven op het schaduwrijke terras van hotel restaurant l’Ouvrée. L OUVREEEn gelukkig waren er meer gasten dus het zat erg gezellig. De bediening was in handen van een ober zoals men die zich in Frankrijk voorstelt. Erg klassiek en nog behorend bij de Haute Cuisine, waar de Franse keuken zo beroemd door is geworden, maar toch ook een beetje uit is. Ik vroeg hem naar de streekgerechten op de kaart. Zeker ook omdat ik vastbesloten was deze in mijn blog op te nemen. Achteraf gezien was het misschien een redelijk stomme vraag. Dat zal hij ook wel gedacht hebben. Immers wat zijn dé gerechten uit Frankrijk die ook nog eens uit Bourgondië komen? “Boeuf Bourguignon” en “Coq au Vin”.
Twee oorspronkelijke gerechten die van oudsher bedoeld zijn om vlees van mindere kwaliteit toch nog te kunnen bereiden. En twee gerechten ook die de overstap naar de Haute Cuisine hebben gemaakt en dus ook in de betere Franse keuken wordt geserveerd. Ze lijken bovendien erg op elkaar, vind ik persoonlijk.
Ik ging voor de Boeuf Bourguignon en helaas viel het erg tegen. Het vlees was veel te droog. Ik denk ook niet dat het op die dag was gebraden. Jammer, een gemiste kans voor iets wat als streekgerecht wordt aangeraden. Het zalige terras en de heerlijke pint konden deze teleurstelling gelukkig een heel eind goed maken.
Maar ik had wel mijn streekgerechten waar ik thuis mee aan de slag kon. Ik moet dat zelf beter kunnen bereiden natuurlijk. Zelf een recept maken voor beide gerechten blijkt totaal overbodig. Sterker nog, in de vele kookboeken die ik heb stonden beide gerechten meerdere keren in. En het internet puilt uit van Boeuf Bourguignon en Coq au vin. Vele chefs hebben hun eigen versie. Geen recepten dus in het blog deze keer.
Ondertussen heb ik ze allebei bereid. De Coq au Vin was een versie uit het boekje ‘Kip’ van Herman den Blijker. De Boeuf Bourguignon kwam uit “Simpelweg lekker, Franse keuken”.
Ze waren vele malen lekkerder dan de Boeuf Bourguignon die ik had in Savigny-Les-Beaune en thuis bleef het gelukkig lang zomer dus dat terrasje kwam ook daar helemaal goed.

Dit bericht werd geplaatst in familie, Frankrijk, vakantie. Bookmark de permalink .

5 reacties op Bourgondisch leven

  1. Pingback: Frankrijk | Het eten is klaar

  2. Pingback: Boeuf Bourguignon | Het eten is klaar

  3. Pingback: Bourgondisch leven door René Meesters | Le Doux Morvan

  4. FamilyBuis zegt:

    Zo is het inderdaad gegaan 🙂 leuk om te lezen. volgende keer Boeuf bij ons!
    (Mag ik rebloggen bij ons op de site?)

    Like

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s