
Jaren geleden kreeg ik deze amuse tijdens een etentje gepresenteerd. Sindsdien staat het hier thuis regelmatig bij wat luxer dinertjes op het menu. Voordeel: Ze kunnen volledig vooraf gemaakt worden, zien er leuk uit en zijn ook nog eens erg lekker. Het recept stond ook op Smulweb, maar sinds de veplaatsing van deze recepten naar Jumbo kan ik het niet meer terugvinden. Goed dus dat het ook op hetetenisklaar.com staat. Het recept is genoeg voor 6-8 glaasjes.
Bereidingstijd: 30 minuten plus opstijven in de koelkast (enkele uren tot één nacht)
Ingrediënten
1/2 rode paprika in kleine blokjes
1 zeer fijn gesnipperde sjalot
1 fijngesneden teentje knoflook,
olijfolie
1 dl kippenbouillon
zout
versgemalen peper,
100 gr mascarpone + 2 el extra
100 gr Hollandse garnalen,
1 el groene pesto
1 blaadje gelatine
Bereiding
Verwarm een scheutje olijfolie in een steelpan en stoof daarin een paar minuten de paprika,het sjalotje, de knoflook, zout en peper. Week ondertussen de gelatine in koud water. Voeg de bouillon bij het paprikamengsel en laat zachtjes koken totdat de paprika zacht is. Pureer met de staafmixer en los er de uitgeknepen gelatine in op.
Vermeng de helft van het paprikamengsel met 100 gr mascarpone en verdeel de mousse over kleine (amuse)glaasjes. Laat in de koelkast een voldoende opstijven. Verdeel dan de rest van het paprikamengsel erover en dek losjes af met plasticfolie. Zet,de glaasjes het liefst een nacht maar minstens enkele uren in de koelkast.
Meng de resterende 2 el mascarpone met de pesto,en verdeel deze, eventueel met een spuitzak over de glaasjes.
Garneer met de garnaaltjes.
Aanvullende tips:
Houd je niet van garnaaltjes vervang het dan door stukjes paprika, bieslook of wat pulled chicken.
Voor een vegetarische versie vervang je de kippenbouillon door groentebouillon.
Er is ook een vegan variant van mascarpone te koop.

Pingback: Tips voor je kerstdiner 2020 | Frankrijk blog
Pingback: De lekkerste hartige Mascarpone recepten - Food – ElsaRblog
Leuk ideetje voor de feestdagen! Dank je wel!
LikeLike