Spaghettisoep met kip en wortel

Spaghettisoep met kip en wortelLaatst kwam ik het recept van deze soep tegen. Ik vond het bijzonder omdat het een noodlesoep werd genoemd. Nu heb ik daar ook al wel eens een blog aan gewijd maar deze was totaal anders. Reden dus om het eens te proberen, zeker als je van wat zoetere soep houdt. Zelf houd ik het overigens op ‘spaghettisoep’.

worteltjes fase 1: rasp de wortelenfase 2: wortelrasp met warm water wortelsap

Omdat ze bij de supermarkt waar ik was geen wortelsap verkochten besloot ik die ook zelf te maken. Daarvoor kocht ik een kg worteltjes welke ik in de blender probeerde klein te krijgen. Achteraf bleek een gewone fijne rasp veel handiger. De wortelrasp werd overgoten met 500 ml heet water. Dit mengsel heb ik iets meer dan een half uur laten staan alvorens het door een zeef af te gieten. Door met bijvoorbeeld de achterkant van een sauslepel op het mengsel te drukken komt er zo veel als mogelijk vocht uit.

Ingrediënten soepDe ingrediënten voor de soep zijn:
1 wortel , geschild en gesneden in kleine blokjes
1 stengel bleekselderij , gesneden in kleine blokjes
1 teentje knoflook, fijngehakt
½ theelepel gemalen kurkuma
1 eetlepel olijfolie
1250 ml kippenbouillon
500 ml wortelsap
250 gram (volkoren) spaghetti gebroken
350 gram kipfilet (gekookt en in stukjes gesneden)
1 eetlepel gehakte peterselie
Zout en peper
evt. 1 chilipeper

Voorbereiding:
Maak het wortelsap zoals hierboven vermeld of koop hem gewoon in de winkel.
Maak bouillon van 1250 ml water en twee kippenbouillonblokjes. Kook eventueel in deze bouillon de kippenblokjes gaar. Haal ze er daarna uit en bewaar beide delen.
Snijd alle ingrediënten zoals hierboven genoemd.

bereidingBereiding:
Verhit in een grote pan de olie en voeg daar de kurkuma aan toe. Gaar hierin de wortel, de selderij en de knoflook. Voeg vervolgens de bouillon en het wortelsap toe en breng aan de kook .
Voeg de gebroken spaghetti toe en laat dit ongeveer 10 minuten sudderen zonder deksel. Doe dan de stukjes kip en de peterselie erbij . Opwarmen en op smaak brengen met peper en zout . Eet u hem de volgende dag en is de soep wat ingedikt, voeg dan een beetje bouillon toe . Houd je van pittig dan kan tegelijkertijd met de knoflook een (ontpit) in kleine reepjes gesneden rood chilipepertje worden toegevoegd.

Dit bericht werd geplaatst in recept. Bookmark de permalink .

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s